Książka Prawo celne Oktaba Skrypty Becka

Prawo celne Oktaba Skrypty Becka

13 opinii
59 zł 49.49 zł

Opracowanie "Prawo celne" przedstawia w usystematyzowanej i czytelnej formie najważniejsze rozwiązania z zakresu prawa celnego. W szczególności omówiono takie kategorie jak:, źródła i zasady prawa celnego,, elementy kalkulacyjne,, dług celny,, wprowadzenie towarów na obszar celny Unii Europejskiej,, status celny towarów,, weryfikacja i zwolnienie towarów,, procedury celne – zwykłe i specjalne,,

Dzisiaj sprzedaliśmy 2 sztuk

Autor: Oktaba Robert

, Skrypty Becka,

Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H.Beck

Rok wydania: 2019 Isbn 9788381589932


Opracowanie "Prawo celne" przedstawia w usystematyzowanej i czytelnej formie najważniejsze rozwiązania z zakresu prawa celnego. W szczególności omówiono takie kategorie jak:
źródła i zasady prawa celnego,
elementy kalkulacyjne,
dług celny,
wprowadzenie towarów na obszar celny Unii Europejskiej,
status celny towarów,
weryfikacja i zwolnienie towarów,
procedury celne – zwykłe i specjalne,
organizacja Krajowej Administracji Skarbowej,
postępowanie w sprawach celnych.
Opracowanie zawiera wiele kluczowych zagadnień z zakresu prawa celnego, uregulowanych zarówno w przepisach unijnych jaki krajowych, odnoszących się do prawa materialnego i proceduralnego. Dodatkowo publikacja obejmuje zestawienie wpływów z ceł na tle innych dochodów budżetowych w Polsce.

Publikacja powstała przede wszystkim z myślą o studentach wydziałów prawa i administracji. Dodatkowo, może okazać się pomocna także studentom innych kierunków studiów, jak np. zarządzania czy ekonomii.