Książka Prawo zagospodarowania przestrzeni

Prawo zagospodarowania przestrzeni

12 opinii
159 zł 127.59 zł

Książka zawiera opis wszelkich istotnych zagadnień teoretycznych oraz praktycznych związanych z regulacjami administracyjnoprawnymi w zakresie gospodarowania przestrzenią. W opracowaniu omówiono:,- przepisy z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego,,- prawo budowlane,,- środowiskowe regulacje związane z procesem inwestycyjno-budowlanym,,- regulacje dotyczące gospodarowania nieruchomościami., O

Dzisiaj sprzedaliśmy 1 sztuk

Autor: Zbigniew Leoński

, Marek Szewczyk, Maciej Kruś,

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska

Rok wydania: 2019 Isbn 9788381600545


Książka zawiera opis wszelkich istotnych zagadnień teoretycznych oraz praktycznych związanych z regulacjami administracyjnoprawnymi w zakresie gospodarowania przestrzenią. W opracowaniu omówiono:
- przepisy z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego,
- prawo budowlane,
- środowiskowe regulacje związane z procesem inwestycyjno-budowlanym,
- regulacje dotyczące gospodarowania nieruchomościami.
Oryginalne analizy prawne przedstawione w publikacji stanowić mogą istotne wskazówki co do oceny często rozbieżnych stanowisk sądów administracyjnych, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego oraz co do działalności orzeczniczej organów administracji publicznej. W drugim wydaniu szczególną uwagę zwrócono na najnowsze regulacje, w tym na zmiany związane ze zgłoszeniem robót budowlanych, dodano całą nową część dotyczącą decyzji środowiskowych dla inwestycji budowlanych.